Press "Enter" to skip to content

Kościół i koszty z nim związane

Ślub to przede wszystkim ceremonia ślubna, która powinna mieć dla nas największe znaczenie.

To właśnie przed Bogiem będziemy ślubować to, co w naszym życiu będzie najważniejsze – miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Bardzo ważne jest również, by przygotować odpowiednią otoczkę, dzięki której będziemy czuli się naprawdę wyjątkowo.

W kościele konieczne jest przygotowanie kilku ważnych szczegółów, o których nie możemy zapomnieć. Jednym z nich jest opłacenie organisty, który podczas uroczystości ślubnej będzie grał. Oczywiście naszym wyborem wcale nie musi być organista w danym kościele.

Jeżeli mamy wśród znajomych kogoś, kto gra na organach czy na innym instrumencie, wówczas możemy poprosić go o to, by nam akompaniował podczas najważniejszego dla nas dnia w życiu. Jeżeli nie uda nam się nikogo takiego znaleźć, wówczas konieczna będzie stosowna opłata dla organisty.

Kosciół i koszty z nim związaneKolejnym wydatkiem będzie również przystrojenie kościoła. Ile za taką usługę zapłacimy?

Jest to zależne od tego, jak udekorujemy kościół. Można to zrobić skromnie, co też będzie pięknie wyglądało. Jak również postarać się o większy przepych, który być może dla niektórych par będzie ważny. W wielu parafiach, środek kościoła nie wygląda zachęcająco. Stare ławki na pewno nie zachęcą naszych gości.

Można je jednak bardzo łatwo i sprawnie ukryć pod różnymi dekoracjami. Świetnym wyborem może okazać się przystrojenie ławek tiulem, który nie tylko zakryje to, co brzydkie, ale także doda kościołowi niepowtarzalnego wyglądu. Oczywiście z dekoracjami również nie należy przesadzać.

Kościół to miejsce święte, w którym należy wykazać się przede wszystkim szacunkiem oraz skromnością. Jeżeli zapędzimy się za daleko, wówczas ksiądz może nam nawet zwrócić uwagę, a raczej nikt z nas by tego nie chciał.

Do wydatków kościelnych możemy zaliczyć również transport. Wiele Par Młodych życzy sobie, by na ślub zawiózł ich specjalnie wynajęty samochód. W wypożyczalniach samochodów ślubnych można znaleźć wiele samochodów, które z pewnością spełnią marzenia niejednego z nas.

Wszystko oczywiście zależy od tego, ile za taki transport chcemy zapłacić. Są wśród nas takie osoby, które decydują się na przykład na wynajęcie prawdziwej limuzyny ślubnej. Taki samochód na pewno będzie świetnym wyborem. Jeżeli jednak zależy nam na czymś skromniejszym, ale równie eleganckim, wówczas możemy zdecydować się markowy samochód, taki jak na przykład mercedes.

To właśnie mercedesy są jednymi z najchętniej wybieranych samochodów do ślubów. Oczywiście samochód trzeba również odpowiednio przystroić. Jeżeli, jednak będziemy decydować się na wynajęcie samochodu w konkretnym miejscu, wówczas firma zajmie się tym w odpowiedni sposób.

Kościół jest kolejnym punktem na naszej liście wydatków. Jeżeli nasz budżet jest ograniczony, wówczas postarajmy się zminimalizować wszystkie koszty. Orkiestra ślubna niekonieczne jest nam potrzebna. Jeżeli chodzi o przystrojenie kościoła to wystarczą tyle małe akcenty dekoracyjne, które nie będą nas wiele kosztować. By zmniejszyć koszty wynajęcia samochodu możemy zdecydować się na kogoś, kto zawiezie nas po znajomości własnym samochodem.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Kościół i koszty z nim związane

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0