Press "Enter" to skip to content

Rowery elektryczne marki Kreidler – nowości na 2015 rok

Kreidler przedstawił pełną kolekcję rowerów elektrycznych na rok 2015. Liczba oferowanych modeli rośnie z 18 do 22. Niektóre z nich wyposażono w systemy wspomagania elektrycznego Shimano oraz Panasonic. Wcześniej na rynku dostępne były tylko elektryczne Kreidlery z napędami firmy Bosch. Wśród miejskich e-rowerów dominuje seria Vitality Eco, a pośród górskich – Vitality Dice i Las Vegas.

W kolekcji Kreidlera na 2015 r. znalazły się w sumie 22 modele e-rowerów, w tym 16 miejskich oraz 6 MTB.

Tegoroczna oferta marki w segmencie e-rowerów oparta jest na napędach elektrycznych wyprodukowanych przez niemieckiego Boscha.

W katalogu na rok przyszły odnaleźć można jednak także rowery wyposażone w systemy konkurujących z Boschem japońskich koncernów Shimano oraz Panasonic

„Do tej pory elektryczne Kreidlery były standardowo wyposażane praktycznie wyłącznie w napędy Boscha, w tym głównie linie Performance, Active i Classic, wraz z komputerami pokładowymi Intuvia. W nowej ofercie klienci odnajdą również modele z systemami dwóch innych czołowych producentów. Mowa konkretnie o nowej wersji systemu Shimano Steps oraz napędzie Panasonica, czyli pierwszym systemie umożliwiającym bezpośrednie ładowanie baterii w samym rowerze” – wyjaśnia Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Napęd Shimano Steps (418 Wh – pozwala na pokonanie do 120 km przy w pełni naładowanej baterii) zastosowany został w zmodernizowanej wersji Vitality Eco 4. Systemu firmy Panasonic (540 Wh – pozwala na pokonanie do 158 km) użyto z kolei w nowej wersji modelu Vitality Eco 6. Pozostałe e-rowery Vitality Eco wyposażono w systemy Boscha, umożliwiające przejazd z włączonym wspomaganiem elektrycznym nawet 180 km.

Wśród nowych e-rowerów MTB znalazły się odświeżone wersje modeli ze sztandarowej serii Las Vegas z kołami 650B (27,5 cala) oraz Vitality Dice z kołami o wielkości 29 cali. Pierwsza seria to projekt stworzony od podstaw z myślą o zastosowaniu wspomagania elektrycznego w MTB, druga natomiast bazuje częściowo na rozwiązaniach wykorzystanych w serii klasycznych rowerów górskich Kreidler Dice. Najbardziej zaawansowanym i równocześnie najdroższym e-rowerem Kreidlera pozostaje nadal Las Vegas 2.0 – tym razem w wersji Performance 400 Wh (z osprzętem Shimano XT).

Sugerowane ceny poszczególnych modeli na rok 2015 wahają się od 4 799 do 17 990 zł.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Rowery elektryczne marki Kreidler – nowości na 2015 rok

przez redakcja serwisu przeczytasz w: 2 min
0