Press "Enter" to skip to content

.GA: kolejny rejestr z darmowymi domenami

Rozszerzenia bez opłat – .GA

Interesują Cię darmowe rozszerzenia? W ostatnim czasie pojawiła się legalizacja rozszerzenia .GA, która w danej chwili jest bezpłatna. Mówimy o krajowej końcówce Gabonu.  Operatorem rozszerzenia jest Agence Nationale des Infrastructures Numériques et des Fréquences (ANINF). Natomiast wsparcie techniczne zapewnia Freedom Registry. Ta placówka również ma w zanadrzu końcówki takie jak .ML, .CF,  czy też .TK. 11 kwietnia 2013 roku końcówka .GA została zatwierdzona przez ICANN.

Natomiast od tamtego dnia, aż do 11 lipca mieliśmy do czynienia z okresem o nazwie Sunrise. Który pozwalał na dokonywanie zakupów domen przez właścicieli znaków handlowych. Następnie do 31 sierpnia będziemy mieli do czynienia z kolejną fazą o nazwie Landrush. I w tej fazie rozpocznie się prawdziwy wyścig.

Kupować będzie każdy kto zdąży. Natomiast od 1 września, rozszerzenie będzie już dostępne dosłownie dla wszystkich. I w dodatku mają one być całkowicie darmowe. Co ciekawe, osoby myślące, że obłowią się na darmowych domenach, raczej będą musiały się obejść ze smakiem. Ponieważ domeny o nazwach do trzech znaków, bądź zawierające popularne słowa będą całkowicie zablokowane.

Natomiast trzeba się również dokładnie wczytywać w regulamin korzystania z darmowej domeny. Jeśli nie zostanie ona odnowiona przynajmniej raz na rok, to niestety trzeba będzie się z nią pożegnać.

Więcej informacji znaleźć można pod tym adresem

Be First to Comment

Dodaj komentarz

.GA: kolejny rejestr z darmowymi domenami

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0