Press "Enter" to skip to content

NASK: więcej domen, poziom odnowień wciąż niski

NASK zwiększa ilość domen, ale nadal brak efektów w odnowieniach

NASK cały czas nie może za bardzo poprawić wyniku, jeśli chodzi o odnowienia domen z końcówką.PL. I chociaż już można spokojnie odnotować zwiększoną ilość domen, to ten drugi współczynnik nadal daje bardzo wiele do życzenia.

W 2012 roku odnotowywano najlepsze wyniki sprzedażowe. W ciągu jednego dnia rejestrowano nawet ponad 3400 domen. W całym tylko roku 2012 zarejestrowano ponad milion nazw. Ostatecznie aktywnych było prawie 2,5 miliona domen z końcówką PL. Najwięcej abonentów znajdowało się w województwie mazowieckim, śląskim, a także małopolskim. Natomiast najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się one w województwach lubuskim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

Jeśli chodzi o liczbę Partnerów NASK, to pod koniec roku, w którym były wykonywane wszystkie statystyki, ich liczba wyniosła 191. Prawie 95% domen z końcówką PL było zarejestrowanych, a następnie utrzymywanych przez właścicieli mieszkających w Polsce.

Oprócz zwiększającej się sprzedaży, nie najgorzej liczby odnowień domen, ten rok zostanie zapamiętany także pod innym względem, mianowicie, poprzez wprowadzenie w życie rozwiązania DNSSEC.

Poziom odnowień niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeśli chodzi o domenę z końcówką .EU, to ten poziom przekracza 80%. Natomiast domeny z końcówką PL, są odnawiane na poziomie niecałych 60%.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

NASK: więcej domen, poziom odnowień wciąż niski

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0