Press "Enter" to skip to content

Rejestratorzy oceniają potencjał domeny .EU: jest dobrze, będzie lepiej

Duże szanse na rozwój domeny .EU

Według raportów rozszerzenie domen .EU cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Niektórzy przedstawiciele innych domen postanowili się na ten temat nieco wypowiedzieć. AZ.pl zauważa powolny ale jednak wzrost, jeśli chodzi o zainteresowanie mieszkańców Unii Domenami .EU.

W samej Polsce tylko można zauważyć 63 domeny z tym rozszerzeniem, założone na 10 tysięcy mieszkańców. Na razie największym zainteresowaniem cieszy się ta końcówka w Holandii. Tam na 10 tysięcy mieszkańców przypada aż 282 domen z tym rozszerzeniem. Czechy znajdują się na drugim miejscu, z wynikiem 141 domen na 10 tysięcy mieszkańców, na trzecim miejscu znajduje się Austria z wynikiem 140 domen na 10 tysięcy mieszkańców.

Na ostatnim miejscu, w rankingu 12 krajów Unijnych, znajduje się Hiszpania. Mieszkańcy tego kraju zainteresowali się domeną .EU w liczbie 21 sztuk na 10 tysięcy mieszkańców. Według operatora nazwa.pl – rozszerzenie .EU kojarzy się przede wszystkim wielu przedsiębiorcom z prestiżem i to nie tylko na skalę krajową, ale również na rynku międzynarodowym.

Natomiast według Premium.pl, klienci .EU mogą liczyć na prestiż w bardzo przystępnej cenie. Dlatego cieszy się ona rosnącą popularnością, ale nadal domeny są raczej przez rynek niszowy, czyli przez właścicieli przedsiębiorstw.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Rejestratorzy oceniają potencjał domeny .EU: jest dobrze, będzie lepiej

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 1 min
0