Posts published in “Zabrze atrakcje”

Zabrze jest miastem położonym na Górnym Śląsku, oczywiście mieszczącym się w województwie śląskim. Znajduje się tutaj bardzo wiele ciekawych zabytków architektonicznych zaczynając od tych, które są sakralne, a kończąc na tych świeckich.

Nie można zapominać również o tym, że znajdują się także atrakcje Zabrze o zupełnie innym charakterze i właśnie warto rozpocząć temat od tych opcji zwiedzania dla turystów. Warto zapamiętać, że przez Zabrze przechodzi kilka szlaków turystycznych. Wśród szlaków turystycznych wymienić możemy chociażby Szlak Obrońców Polskiej Granicy, czy też Szlak Okrężny wokół Gliwic. Bardzo ciekawymi ścieżkami dydaktycznymi na pewno jest Szlak Architektury drewnianej województwa śląskiego.

Jeśli interesują nas tutejsze Muzea, to na pewno powinniśmy odwiedzić Muzeum Górnictwa Węglowego, a także Muzeum Techniki Wojskowej. Na terenie Zabrza funkcjonują ciekawe skanseny. Jeden z nich to Skansen Górniczy o nazwie Królowa Luiza, a drugi jest skansenem podziemnym o nazwie Guido. Warto w rzeczy samej wymienić jakie Zabrze atrakcje posiada, o których z pewnością znajdziemy więcej informacji w przewodnikach po Górnym Śląsku.

Do nich niewątpliwie zalicza się wieża ciśnień mająca wysokość 46 metrów, czy też wieża ciśnień huty, która została wybudowana pod koniec XIX wieku.

Warto zwiedzić również pozostałości po kopalniach, które funkcjonowały na przełomie XIX i XX wieku. Wśród zabytkowych obiektów sakralnych wymienić można Kościół pw. Św. Andrzeja Apostoła, jak i również Kościół św. Jana Chrzciciela. Oba powstały na początku drugiej połowy XIX wieku.