Posts published in “Wrocław atrakcje”

Wrocław jest jednym z najładniejszych miast w całej Polsce, które jest bardzo chętnie odwiedzane nie tylko przez Polaków, ale również zagranicznych turystów. Nic dziwnego, znajduje się tutaj cała masa zabytków, które warto zobaczyć na własne oczy.

Tak jak każde miasto w Polsce, również Wrocław został dotknięty przez wojenne zniszczenia, Mimo to, około ¾ wszystkich obiektów zostało zachowane. Dlatego też można podziwiać Wrocław atrakcje, niemalże autentyczne, jedynie lekko odrestaurowane. Jednymi z najstarszych zabytków są archikatedra Jana Chrzciciela, a także tary Ratusz, które pochodzą z gotyku. Natomiast neogotycki jest już kościół pod wezwaniem świętego Michała Archanioła.

Nawet zespół najważniejszych budynków Uniwersytetu Wrocławskiego mają bardzo długą historię, ponieważ pochodzą aż z baroku.

Na pewno Wrocław uchodzi nie tylko za jedno z miast, w którym jest najwięcej zabytków nie zniszczonych pod wpływem wojny, ale również do nich zaliczają się także zabytkowe kamienice. W całym Wrocławiu jest ich aż 8 tysięcy! Jest to naprawdę bardzo satysfakcjonująca liczba.

Ktoś kto kojarzy zwiedzanie dużych miast z odwiedzinami różnych pomników, niewątpliwie będzie zainteresowany Pomnikiem Katyńskim, który znajduje się w Parku Słowackim, czy też Pomnik Zesłańcom Sybiru. Oprócz tego atrakcje Wrocław niekoniecznie są związane z historią, i można znaleźć tutaj chociażby Ogród Japoński, Krainę Miniatur, Wrocławski Ogród Zoologiczny, który jest najstarszy w naszym kraju, czy też Wrocławską Fontannę Multimedialną.