Posts published in “Toruń atrakcje”

Mimo, że Toruń nie jest miastem wojewódzkim, to jednak jest najczęściej odwiedzaną miejscowością na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego. Każdego roku Toruń jest odwiedzany przez coraz większą liczbę turystów, w związku z czym przewyższył on swoimi danymi statystycznymi nawet Bydgoszcz.

Do piernikowego grodu Kopernika przyjeżdża rocznie około 1,5 miliona turystów z całej Polski, a nawet spoza jej granic. Jakie Toruń atrakcje przygotował, że cieszy się aż tak wielką popularnością? Przede wszystkim Stare Miasto, które pochodzi z okresu średniowiecza zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Ponadto Toruń znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, co oczywiście jest bardzo dużym wyróżnienie. W Toruniu można wymienić zarówno zabytki sakralne, jak i świeckie.

Do tych pierwszych niewątpliwie zalicza się chociażby Katedra świętych Janów Chrzciciela i Ewangelisty, a także Kościół pofranciszkański Wniebowzięcia NMP. Jeśli chodzi o zabytki świeckie, które warto obejrzeć w Toruniu, to do nich zaliczają się chociażby bardzo często odwiedzane ruiny zamku krzyżackiego, czy też most, który pochodzi z epoki gotyku.

Jednak atrakcje Toruń, to także bardzo dużo wydarzeń na tle kulturalnym. Na pewno wśród takich wymienić można Międzynarodowy Festiwal Światła Bella Skyway, czy też Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej. Bardzo licznie odwiedzany jest również Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Song Of Songs, jak i również Międzynarodowy Festiwal Haendlowski.