Posts published in “Szczecin atrakcje”

Szczecin na pewno słynie z tego, że jest miastem portowym, znajdującym się bardzo blisko Morza Bałtyckiego, poprzez bezpośrednie dojście do Zalewu Szczecińskiego.

Chociaż oprócz swojej ważnej roli w transporcie wodnym, Szczecin atrakcje, posiada także wiele zabytków architektonicznych, które warto zobaczyć. Do nich zalicza się chociażby zespół Wałów Chrobrego, na których znajduje się między innymi wiele gmachów pochodzących z samego początku ubiegłego wieku.

W pobliżu tych wałów można również oglądać między innymi Muzeum Morskie, jak i też rzeźby i fontanny zbliżone do kultury i architektury starożytnego Rzymu bądź też Egiptu. Oprócz tego, że atrakcje Szczecin zataczają bardzo ciasne kręgi wokół architektury, to nie sposób zapomnieć jest również o Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, który wiedzie również przez Szczecin.

Dzięki tej trasie możemy zapoznać się z obiektami pochodzącymi właśnie z tego okresu. Do nich zalicza się chociażby Bazylika św. Jakuba, czy też Baszta Siedmiu Płaszczy. Chcąc odwiedzić różne wystawy, można wybrać się do Gmachu Głównego Muzeum Narodowego, znajdującego się dokładnie przy Wałach Chrobrego. Oprócz tego na specjalną uwagę zasługuje także Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego.

Z bardziej specjalistycznych wystaw, na pewno nas zainteresuje Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego. Do najpopularniejszych imprez cyklicznych zalicza się głównie Rajd Magnolii, który odbywa się już od ponad 30 lat, czy też Ogólnopolski Przegląd Teatrów Małych Form Kontrapunkt, który ma już prawie pięćdziesięcioletnią tradycję.