Posts published in “Sosnowiec atrakcje”

Sosnowiec chyba jest jednym z najbardziej znanych miast śląskich, które znajduje się na Wyżynie Śląskiej. Chociaż poszukując w pierwszej kolejności różne zabytki i Sosnowiec atrakcje, to jednak najbardziej charakterystyczne dla tego miasta są wielkie wieżowce, zwane potocznie wysokościowcami.

Do takich dość niecodziennych budynków zalicza się Żyleta, Górnik, Wieżowiec Ostrogórskiej, a także Wieżowce znajdujące się przy węźle Pogoń. Najwyższy z nich ma 20 pięter i tym samym osiąga on wysokość aż 90 metrów! Został on dokończony pod sam koniec lat siedemdziesiątych. Warto skupić się teraz na zabytkach, które są odwiedzane jako główne atrakcje Sosnowiec.

Do nich niewątpliwie zalicza się Zamek sielecki, a także aż 4 pałace: Pałac Dietla, Pałac Schona, Pałac Schona umiejscowiony przy ulicy 1 Maja, a także Pałac Wilhelma.

Jeśli chodzi o obiekty sakralne, to nie powinniśmy pomijać w tym przypadku Kościoła, a dokładniej Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, jak i również Cerkwi pw. Świętych Wiery, Nadziei, Luby i Matki ich Zofii. W samym Sosnowcu znajduje się kilkadziesiąt pomników, a także tablic upamiętniających.

Do takich można zaliczyć między innymi Pomnik poświęcony Kobietom Walczącym w Szeregach Armii Krajowej, jak i również płytę upamiętniającą egzekucję 20 Polaków, która odbyła się 4 września 1939 roku. W Sosnowcu nie brakuje również innych atrakcji, a do nich zalicza się chociażby ogród Zoologiczny, jak i również Egzotarium, w którym znajdują się liczne gatunki roślin z całego świata.