Posts published in “Rzeszów atrakcje”

Rzeszów mieszczący się w województwie podkarpackim, jednocześnie będąc jego stolicą, kojarzony na pewno jest z portem lotniczym, a także Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Rzeszowskim. Liczba osób nie jest byt ogromna, ponieważ jest to miasto zasiedlone przez niespełna 200 tysięcy osób.

Na pewno zaczynając zwiedzać Rzeszów atrakcje, już na samym początku przychodzą nam do głowy różne zabytki architektoniczne. Zanim jednak przejdziemy do konkretnych przykładów, warto wcześniej ustalić, że najwięcej budynków pochodzi jednak z XIX wieku, chociaż można spotkać również budynki wzniesione w stylu secesyjnym, czy również neogotyckim, a nawet barokowym.

Właśnie z epoki baroku pochodzi chociażby Kościół Farny pw. Św. Wojciecha i Stanisława. Teoretycznie barokową budowlą miał być rzeszowski zamek, jednak ze względu na bardzo zły stan, postanowiono go całkowicie wyburzyć, a następnie postawić na nowo, oczywiście wiernie odzwierciedlając oryginał. Osoby poszukujące atrakcje Rzeszów w wymiarze kulturalnym, na pewno będą zainteresowane różnymi festiwalami organizowanymi każdego roku.

Do takich cyklicznych imprez zalicza się chociażby Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, Festiwal Filmów Optymistycznych, znany również pod nazwą Multimedia Happy End Festiwal, czy też Koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. Warto odwiedzić tutejsze muzea. A do nich zalicza się chociażby Podziemną Trasę Turystyczną, Muzeum Dobranocek, Muzeum Skarbów Matki Ziemi, czy też Muzeum Łowiectwa.