Posts published in “Radom atrakcje”

Radom stał się wielu różnych żartów i kawałów, szczególnie związanych z produkcją chińskich zupek, które tak naprawdę pochodzą właśnie z tego miasta. Ale warto mieć również świadomość tego, że nie są to jedyne atrakcje Radom, które kryją się w tym mieście.

Jest ich o wiele więcej, a dodatkowo są na bardzo wysokim poziomie. Do najznamienitszych atrakcji zalicza się między innymi Siedziba Kasztelana radomskiego, znana pod nazwą Grodzisko Piętrówka,. Jest to najstarszy zabytek w całym mieście, ponieważ pochodzi on aż z X wieku. Dlatego oprócz tego, możemy podziwiać jeszcze zabytki sakralne.

A w szczególności Kościół Świętego Wacława, który został wzniesiony najprawdopodobniej w XIII wiek, czy też Kościół farny Świętego Jana Chrzciciela, którego powstanie jest datowane na drugą połowę XIV wieku.

Oprócz Radom atrakcje, które krążą wokół sakralnej architektury, warto wspomnieć także o świeckich obiektach. Do nich chociażby zalicza się Zamek Królewski, który pod koniec XIV wieku został wzniesiony z inicjatywy Kazimierza Wielkiego.

Oprócz tych zabytków warto wspomnieć również o atrakcjach mających wymiar przyrodniczy. Do nich zaliczają się przede wszystkim szlak pieszy o nazwie Pionki-Rożki.

Ponadto warto odwiedzić także Las Kapturki, w którym można spotkać się z chronionymi gatunkami zwierząt. Niektóre z nich są nawet niebezpieczne, do nich zalicza się chociażby żmija zygzakowata. Dlatego też warto odwiedzić Radom i zobaczyć go również od strony tej turystycznej, a nie tylko wyłącznie od strony żartów.