Posts published in “Poznań atrakcje”

Poznań jest największym miastem w całej Wielkopolsce, jednocześnie stając się stolicą tego województwa. Dzięki temu możemy zobaczyć to prężnie rozwijające się miasto pod każdym względem. Jedno jest pewne: każdy Poznaniak będzie zachwalał, że Poznań atrakcje ma najlepsze.

W końcu oni już słyną z tego, że uwielbiają zachwalać wszystko co do nich należy. Na pewno do największych atrakcji w tym mieście można wymienić różne trasy turystyczne. Wśród nich wymienić można chociażby Wielkopolską Drogę Świętego Jakuba, jak i również Pierścień Rowerowy, który krąży wokół Poznania.

Gdy będziemy chcieli dotrzeć do Starówki, na której dokładnie o godzinie 12:00 w Południe wychodzą poznańskie koziołki, które trykają się ze sobą 12 razy, należy udać się na ulicę Półwiejską. Zresztą również tutaj, można zobaczyć Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Na pewno to nie są jedynie atrakcje Poznań, które możemy oglądać w tym mieście.

Warto wybrać się do tak zwanej Dzielnicy Carskiej, która oczywiście już od dawna się tak nie nazywa, ale ze względu na swoją niebywałą architekturę, wiele osób ją nadal za taką uważa. Dzielnica znajduje się w pobliżu Parku Wieniawskiego, i można tutaj obejrzeć na przykład Operę, jak i również Zamek Cesarski.

Jeśli poszukujemy atrakcji, którymi mogłaby się zadowolić cała rodzina, to do takich zaliczają się ogród botaniczny, dwa ogrody zoologiczne, jak i również palmiarnia. Warto również pojechać nad sztuczne jezioro Maltańskie, które słynie z wielu atrakcji sportowych, a także kulturalnych.