Posts published in “Lublin atrakcje”

Warto pojechać do Lublina, by odwiedzić jedno z najstarszych miast w Polsce. Tutaj można znaleźć całą masę zabytków architektonicznych, które swoją genezę mają już od gotyku. Na przykład do najstarszych budowli zalicza się chociażby Kaplica Świętej Trójcy, która pochodzi nawet z XIII wieku.

Natomiast niedaleko Bramy Krakowskiej umiejscowiona jest gotycka baszta obronna, która również pochodzi z epoki gotyku, a więc z XIV wieku. Jeśli chcemy zwiedzić Lublin atrakcje bardziej dogłębnie, i to praktycznie w dosłownym tego słowa znaczeniu, to opłaca się zwiedzić tutejsze podziemia. Mowa jest o podziemnej trasie ciągnącej się pod Starym Miastem.

Jej długość osiąga około 300 metrów. Lublin jest również miastem, przez które przechodzi znana wielu osobom droga Świętego Jakuba. Pamiętajmy, że atrakcje Lublin nie dotyczą i tak przepięknej gotyckiej architektury. Warto zwrócić uwagę na tutejsze dzieła kulturalne.

Do nich zalicza się chociażby Galeria pod Podłogą, czy też Galeria Niebieska. Oprócz tego warto odwiedzić na przykład Muzeum Wsi Lubelskiej, jak i również Muzeum Lubelskie na Zamku.

Ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że Lublin ma również swój zamek. Osoby, które lubią gdy wokół nich dzieje się coś ciekawego, na pewno będą zadowolone z różnych festiwali. Do najpopularniejszych z nich zalicza się Lubelski Festiwal Teatrów Młodzieżowych Zwierciadła, jak i również Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne im. Ignacego Wachowiaka. Lublin jest bardzo mocno skupiony na promowaniu folkloru.