Posts published in “Kielce atrakcje”

Kielce są miastem wojewódzkim, dla województwa świętokrzyskiego. Chociaż nie wydaje się ono zbyt duże, ponieważ zamieszkiwane jest przez niespełna 200 tysięcy osób, to jednak swoimi różnymi zabytkami, a także walorami przyrodniczymi, zachęca turystów z całego kraju do odwiedzin. Jeśli chcemy zacząć zwiedzać Kielce atrakcje, to powinniśmy zacząć od obiektów architektonicznych.

A do nich niewątpliwie zalicza się Pałac Biskupów Krakowskich, który pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku. O wiele wcześniej powstała przepiękna Bazylika Katedralna Wniebowiżecia NMP, która została wybudowana już w drugiej połowie XII wieku. Oczywiście chcąc oglądać przepiękne budynki, niekoniecznie musimy mieć na uwadze sakralne obiekty.

Ponieważ do różnych pozostałości danej architektury zaliczają również obiekty sakralne. Wśród nich wymienić można chociażby Pałacyk Zielińskiego, czy też Dworek Laszczyków. Atrakcje Kielcechociaż nie są propagowane tak jak atrakcje w Krakowie, czy we Wrocławiu, mimo wszystko zasługują na specjalna uwagę, chociażby ze względu na fantastyczne szlaki, zarówno piesze jak i również rowerowe.

Do nich zaliczyć można miedzy innymi szlak prowadzący do Chęcin, czy też do Cedzyny. Takich szlaków jest zdecydowanie więcej, zatem na pewno miasto to przypodoba się turystom lubiącym aktywnie spędzać swój wolny czas. Wielbiciele przyrody na pewno odnajdą się w Chęcińsko-Kieleckim Parku Krajobrazowym, czy też Rezerwacie przyrody Kadzielnia. Takich miejsc godnych zobaczenia jest naprawdę sporo.