Posts published in “Gliwice atrakcje”

Gliwice są miastem położonym na Górnym Śląsku, które w kontekście przyrodniczym znajdują się na Wyżynie Śląskiej. Są dosyć pokaźnym miastem, ponieważ zamieszkuje w nich prawie 200 tysięcy osób. Jeśli zastanawiasz się, jakie najpopularniejsze atrakcje Gliwice posiada, to oczywiście na samym wstępie należy przypomnieć o bogatej architekturze tego miasta.

W nim na pewno zwiedzić możemy wspaniałe Ruiny Teatru Miejskiego, jak i również Dom przedgrzebowy, który znajduje się na cmentarzu żydowskim. Nie zapomnijmy również o zamku piastowskim, czy też Domu Tekstylnym Weichmanna. W całym mieście aktualnie znajdują się cztery ozdobne fontanny, pierwsza z nich jest z Neptunem, druga z trzema faunami, kolejna przedstawia czuwającego lwa, a także jeszcze jedna lwy leżące.

Jeśli ktoś kojarzy Gliwice atrakcje przede wszystkim z muzeami, to kilka ciekawych warto wymienić. Do nich zalicza się chociażby Muzeum Techniki Sanitarnej, Muzeum Historii Radia i Sztuki Mediów Radiostacja Gliwice, czy też Muzeum Geologii Złóż.

Oczywiście nie można zapominać także o galeriach, w których bardzo często organizowane są różnego rodzaju wystawy. Do takich galerii zalicza się Galerię Miniatura, czy też Galerię Sztuki Marii Wójcik.

Turyści przyjeżdżający do Gliwic przede wszystkim z powodów rożnych wydarzeń kulturalnych, są usatysfakcjonowani cyklicznymi festiwalami, jakie są w tym mieście organizowane. Warto zacząć od Międzynarodowego Festiwalu „Dni Muzyki Organowej”, a kończyć na Gliwickim Offowym Festiwalu Filmowym GOFFR.