Posts published in “Gdynia atrakcje”

Gdynia na pewno jest bardzo popularnym miastem, jeśli chodzi o zwiedzanie Pomorza. Znajduje się zaraz za Gdańskiem. Nie dzieje się to bez przyczyny, ponieważ można wymienić tutaj naprawdę bardzo wiele ciekawych atrakcji, które warto zobaczyć.

Do nich zalicza się chyba Molo Południowe, czyli wychodząca droga w stronę Morza Bałtyckiego, która jest jednocześnie przeciągnięciem Skweru Kościuszki. Warto odwiedzić Gdynia atrakcje, takie jak Dar Pomorza, czyli słynny żaglowiec, jak i również ORP Błyskawica.

Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak wygląda podwodne życie, to na pewno może wybrać się do Akwarium Gdyńskiego, w którym można podziwiać różne gatunki ryb, a także roślinności naszego Morza Bałtyckiego.

Oczywiście w Gdyni nie brakuje osób, które chcą skosztować kąpieli w Morzu. Do tego celu można wykorzystać aż 4 strzeżone kąpieliska mieszczące się w Śródmieściu, Babich Dołach, Redłowie, a także Orłowie.

Wielbiciele przyrody, powinni zobaczyć między innymi Trójmiejski Park Krajobrazowy, czy też Rezerwat Kępa Redłowska. Jeśli ktoś poszukuje atrakcje Gdynia niekoniecznie związane z Morzem Bałtyckim, to może wybrać się do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji, Planetarium, czy też Centrum Nauki Experyment.

Gdynia wyróżnia się spośród innych nadmorskich miast również klifowym wybrzeżem. Oprócz tego, że ta forma wybrzeża jest już sama w sobie bardzo ciekawa, to dodatkowo znajduje się na niej nietypowa roślinność. Przykładowo klif w Redłowie, który jest uznawany cały czas za aktywny ma wysokość około 60 metrów!