Posts published in “Częstochowa atrakcje”

Częstochowa chyba dla wszystkich Polaków jest miastem kojarzonym z kultem maryjnym, a dokładniej z Jasną Górą. Rzeczywiście przepiękny klasztor na Jasnej Górze skupia bardzo dużą ilość pielgrzymów nie tylko z całej Polski, ale również z całego świata, którzy przychodzą tutaj z osobistymi intencjami, by pokłonić się przed Obrazem Czarnej Madonny.

Jednak okazuje się, że Częstochowa atrakcje ma nie tylko związane z Jasną Górą. Krążąc jeszcze wokół sakralnych obiektów architektonicznych, warto przypomnieć również o archikatedrze Świętej Rodziny, którą wzniesiono na samym początku XX wieku.

Do ciekawych zabytków architektonicznych na pewno zalicza się Ratusz mieszczący się w Częstochowie, który jest przedstawicielem XIX wiecznego klasycyzmu. Jeśli ktoś jednak chciały zobaczyć inne atrakcje Częstochowa, to może odwiedzić na przykład Muzeum Produkcji Zapałek, Muzeum Haliny Poświatowskiej, czy też Muzeum Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej.

Pamiętajmy również, że Częstochowa jest częścią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, dlatego jest to miasto odwiedzane przez turystów, ale również podróżników. Jeśli tylko zechcemy, możemy przez Częstochowę przejść chociażby jednym ze szlaków turystycznych.

Do najpopularniejszych z nich zalicza się Szlak Orlich Gniazd, a także Szlak Jury Wieluńskiej. Bardzo ciekawą propozycją jest na pewno także Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Warto pomyśleć także o odwiedzinach innych placówek, chociażby takich jak Muzeum Wyobraźni, czy też Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II.