Posts published in “Bydgoszcz atrakcje”

Bydgoszcz, określana jest również mianem Polskiej Wenecji. A to wszystko dzięki niesamowitej Brdzie, która meandrując przepływa praktycznie przez całe miasto. Dlatego jeśli chcemy zobaczyć jej wspaniałości, koniecznie powinniśmy wybrać się na Stare Miasto, w pobliżu którego znajduje się Wyspa Młyńska i wcześniej wspomniana Wenecja Bydgoska.

Oczywiście jeśli chodzi o Brdę, to jest ona w pewnym momencie zrewitalizowana przez człowieka, w wyniku czego powstał Kanał Bydgoski, który swoją genezę sięga aż 1774 roku. Miłośnicy sakralnych obiektów architektonicznych, na pewno będą zachwyceni takimi kościołami jak Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, a także Bazylika świętego Wincentego Paulo.

Bydgoszczanie nie muszą martwić się o brak atrakcji związanych z przyrodą. Jest tutaj bardzo dużo parków, a do najbardziej znanego z nich zalicza się Planty nad Kanałem Bydgoskim, w którym często odbywają się zawody sportowe w bieganiu półmaratonów. Bydgoszcz atrakcje skupia również w Myślęcinku, czyli w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku, w którym przez cały rok zapewniane są różnego rodzaju imprezy.

Najczęściej są to różnego rodzaju zawody sportowe, bądź też koncerty. Na terenie tego parku można odwiedzić także ogród botaniczny, jak i także Polskie ZOO. Przez Bydgoszcz przechodzi kilka ciekawych szlaków turystycznych. Do nich zalicza się chociażby Szlak Brdy, który prowadzi aż do Zalewu Koronowskiego.

Natomiast wiodąc Szlakiem Wisły, można dojechać aż do Puszczy Bydgoskiej, mijając po drodze elementy Pojezierza Chełmińskiego.