Posts published in “Białystok atrakcje”

Za każdym razem, kiedy interesujemy się atrakcjami konkretnego miasta w Polsce, powinniśmy rozpocząć od perełek architektonicznych, które przetrzymały już niejeden wiek.

W Białymstoku do najstarszych zabytków architektonicznych zaliczają się piwnice należące do Pałacu Branickich, które pochodzą aż z okresu gotyku. Nieco starszy jest już Kościół Farny, pochodzący z początków XVII wieku.

Warto w Białystok atrakcje zawrzeć także barokową Cerkiew Świętej Marii Magdaleny, jak i również Klasztor Sióstr Miłosierdzia Świętego Wincentego. Na pewno opłaca się tutaj przyjechać chociażby ze względu na liczne imprezy cykliczne, które odbywają się każdego roku. Są one niezwykle urozmaicone pod względem tematyki, dlatego też każdy turysta znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Przykładowo w Białymstoku odbywają się takie festiwale jak Festiwal Przedsiębiorczości BOSS, Festiwal Polskiej Kultury Niezależnej Underground.pl, czy też Międzynarodowy Festiwal Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej. Poza tym, inne osoby mogą zainteresować Dni Hiszpańskie, Dzień Munduru, czy też Tydzień Nauk Humanistycznych.

Czym byłoby zwiedzanie i podziwianie atrakcje Białystok, gdyby nie znajdowały się tutaj różne źródła kultury. Do nich zalicza się między innymi Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego, czy też Muzeum Podlaskie.

Zamiast zastanawiać się co takiego jeszcze można w ogóle zobaczyć w Białymstoku, o wiele lepiej jest się po prostu wybrać do tego miasta, żeby opracować własny plan zwiedzania. Z pewnością nikt nie pożałuje wyjazdu do tego miasta.