Press "Enter" to skip to content

Życie na kredycie

Kredyty dziś stają się nieodzownym elementem naszego życia. Każdy z nas korzystał już kiedyś albo będzie korzystał z propozycji banków odnośnie dodatkowego zastrzyku gotówki. Wiele osób by zakupić swoje wymarzone cztery kąty, decyduje się na skorzystanie z kredytu hipotecznego. Procedura wnioskowania o kredyt jest jednak długa i żmudna. Na samym początku będzie należało zawsze złożyć wniosek. Następuje sprawdzenie w BIK-u, kolejno należy dostarczyć dokumenty z zakładu pracy. Następnie wniosek trafia do analityka oraz jest podejmowana decyzja końcowa o przyznaniu lub odrzuceniu wniosku.

Jeżeli chodzi o kredyt hipoteczny procedura jest nieco inna. Tutaj będzie należało dostarczyć znacznie większą ilość dokumentów. Na samym początku będzie należało złożyć wniosek wraz z umową rezerwacyjną lub przedwstępną. Kolejno będzie należało dostarczyć oczywiście zaświadczenia o zarobkach i z zakładu pracy. Jak już będzie wszystko wiadome i kredyt zostanie przyznany, to oczywiście będzie można przystąpić do podpisania aktu notarialnego oraz wpłacenia kwoty wkładu własnego.

Warto jest zadbać również o to, by kredyt wyszedł, jeżeli się kupuje mieszkanie od dewelopera, wcześniej niż się podpisze akt notarialny. W przeciwnym razie może się zdarzyć tak, iż deweloper odstąpi od umowy, ponieważ tak sytuacja bardzo często wygląda na rynku pierwotnym. By cały proces został zakończony, będzie należało oczywiście dostarczyć do banku akt notarialny. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to w zależności od banku oraz kwoty, którą chce się pożyczyć, będzie ono większe lub mniejsze.

Banki obecnie posiadają w ofercie kredyty do kilku tysięcy, które można sobie wziąć na oświadczenie, gdzie samo oprocentowanie nie jest również bardzo wysokie. Najkorzystniejsze zawsze będzie posiadał kredyt hipoteczny, jednak z gotówkowych to w bankach jest najniższe, stanowczo należy unikać parabanków, chyba że jest potrzebna gotówka na już, a nie będzie możliwości uzyskania kredytu w jakimkolwiek banku, ponieważ ma się problemu w BIK-u. Najlepiej brać tylko tyle ile jest potrzebne i stanowczo unikać ofert z pierwszych lepszych banków, czyli po prostu sobie zrobić porównanie dostępnych na rynku ofert. pozwoli to uniknąć późniejszego ewentualnego niezadowolenia.

Powiedz, czy podoba Ci się ten wpis?
(4.6 / 5 na podstawie 32 ocen)

Bądź pierwszy...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Życie na kredycie

przez Redakcja AZnews przeczytasz w: 2 min
0