Afera hazardowa wokół .VEGAS?

Dawid Zaraziński, 05 lutego 2010

Dot Vegas Inc., firma która chce specjalnej końcówki dla miasta grzechu i poparcia lokalnych władz, o czym niedawno informowaliśmy, może mieć poważnego konkurenta na drodze do prowadzenia rejestru .VEGAS. O takie prawa chce ubiegać się właściciel Vegas.com.

bokeh brew
Creative Commons License photo credit: Robert S. Donovan

Rada miejska Las Vegas zdecydowała kilka dni temu o wsparciu starań Dot Vegas. Nie zraża się tym Vegas.com, który planuje dogadać się władzami Hrabstwa Clark, którego stolicą jest Las Vegas. Hrabstwo przekonuje, że miasto nie powinno mieć wyłączności na uruchomienie nowej końcówki, zwłaszcza, że bulwar z najpopularniejszymi kasynami (The Strip) znajduje się już poza jego granicami.

Plan ICANN uruchomienia nowych rozszerzeń przewiduje specjalne przywileje dla miast, regionów i państw. Co może dodatkowo skomplikować sprawę .VEGAS. Trudno bowiem jednoznacznie orzec, jaki szczebel władzy ma większy autorytet. I, jak to mówią, w szczegółach pogrzebany jest pies.

Źródło: Las Vegas Sun

Zostaw komentarz

Lista uzyskanych akredytacji przez Az.pl, zapraszamy!

Książka dla Klientów Az.pl

Okładka książki Wszystko zaczyna się od WWW

Wszystko zaczyna się od WWW
Filip Lewandowski

Fragment poradnika o domenach.
Książka już dostępna!

Hosting
najlepsza cena!
PERSONAL hosting BUSINESS hosting
Abonament roczny 89.5zł netto 159zł netto
Pojemność serwera 10GB 20GB
Transfer roczny 1600GB 3200GB
Baz MySQL 10 50
Baz PostgreSQL 10 50
Kreatory WWW GRATIS GRATIS
Okres próbny (14 dni) TAK TAK
Administracja cPanel TAK TAK




Kreatory Stron WWW

Kreator WWW osobity i firma
Wersje bez limitu

Stwórz wymarzony serwis w kilka minut. Zobacz przykłady stron! »

Przykład z kreatora
  • Poprzedni przykład
  • Następny przykład

bez limitu stron
kreator osobisty

199

bez limitu stron
kreator firma

199